Obec Vážany
obec Vážany

Mužský pěvecký sbor "Chlapi z Vážan"

Něco o nás…..
Mužský zpěv bylo možné ve Vážanech slyšet snad odjakživa. Mohli jste jej slyšet na hody, při Velikonoční obchůzce nebo se zpěv ozýval z vinných sklípků, když se chodilo „koštovat“.

Mužský sbor má ale ve Vážanech mnohem kratší historii. Vznikl před Vánocemi roku 2010, jako pokus o oživení vánočního programu. Tenkrát nikoho ani nenapadlo, že zpívání koled bude mít ještě nějaké pokračování, ale mělo. Jestli to bylo láskou k písničce nebo přáním něco pro dědinu udělat a nebo jen příjemným prostředím vinných sklepů, kde občas zkoušky probíhaly, už asi nikdo nezjistí. Faktem je, že se chlapi-zpěváci po koledování nerozešli, ale zpívali dlouho do mrazivé noci. Zpívali i za týden, za 14 dní, ba i za měsíc. Začali se scházet pravidelně a navzdory všem zásadám mužských sborů, si jako sbormistra vybrali ženu. Brzy začali mužáci zpívat na místním koštu, při sečení luk a nebo při tradičních hodech. Začali přicházet další členové až do současného počtu 14 zpěváků. No, a když přišlo první přespolní vystoupení, při svěcení vína v Polešovicích, bylo nutné dát sboru také nějaké jméno. Padlo mnoho návrhů, ale nakonec zvítězil ten nejprostší , kterým sbor stejně už nějakou dobu všichni nazývali.

Doufáme, že zpěv potěší nejen srdce zpěváků, ale hlavně těch, k jejichž uším zpěv vážanských Chlapů doletí.

Adresa: Vážany 20, 68 737 Polešovice
E-mail: obecvazany@obecvazany.cz
Tel.: 572 593 246

Aktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

Aktuální teplota

30.9.2020 04:43

Aktuální teplota:

12,5 °C

Vlhkost:

Rosný bod:

10,8 °C

Počasí dnes:

30. 9. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy. Denní teploty 12 až 16°C, v Čechách až 18°C. Noční teploty 8 až 4°C.

První písemná zmínka roku 1228

430 obyvatel